Je označovaná ako aj „Too many requests“. Jedná sa o prekročenie limitu požiadaviek v rámci php workerov ak presiahnu počet 25 alebo v niektorých prípadoch 35. Limitujú sa teda požiadavky zaslané na webový server a obmedzuje sa ich frekvencia v prípade, že daný limit prekročia a to z dôvodu, aby neprišlo ku vyťaženiu samotného servera.
Chybová hláška sa môže vyzerať aj takto na webovej stránke:
V rámci webadminu je možné si pozrieť serverové access logy, ktoré Vám upresnia bližšie informácie, prečo prichádza ku vzniku tejto chyby. Ku access logom sa viete dostať vo webadmine na základe nasledujúceho návodu.
V access logoch servera sú viditeľné záznamy pre každú odoslanú požiadavku na server, vrátane HTTP stavových kódov vrátených pre každú požiadavku. Ak návštevník webu dostane chybu 429, bude zaznamenaná v prístupových záznamoch spolu s ďalšími podrobnosťami o požiadavke, ako je čas, zvolená URL adresa, IP adresa návštevníka a ďalšie relevantné informácie.
IP adresa v access logoch Vám vie upresniť informácie cez nejaké dodatočné nástroje o tom z akej krajiny prichádza daný návštevník. Ak by sa Vám následne daná IP adresa zdala ako podozrivá, viete ju zablokovať v súbore .htaccess a to na základe krajiny alebo IP adresy.
Rovnako vyskúšajte preveriť samotný súbor .htaccess, v prípade, že napríklad používate redakčný systém WordPress. Odporúčame použiť predvolený kód súboru a pôvodný kód súboru si zálohovať:
# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
# END WordPress
Access logy poskytujú aj informácie ohľadom crawlerov ako sú rôzne boty, ktoré skenujú stránku napríklad pre indexáciu obsahu, ale vytvárajú však aj požiadavky na webový server.
Odporúčame taktiež preveriť či máte nastavené presmerovanie webovej stránky na https vo webdmine, nakoľko aj viac typov presmerovaní ako http a https môže spôsobovať zvýšený počet požiadaviek na server.
Chybu niekedy môžu spôsobovať aj niektoré pluginy v redakčných systémov ako vo WordPresse, preto je vhodné otestovať funkčnosť stránky postupným vypínaním pluginov, ktoré by neohrozili chod webovej stránky.
V prípade ak cron spúšťa php script tak sa to taktiež počíta do maximálneho limitu php workerov. Ak by samotná úloha cronu zostala neukončená, v tom prípade by zostal aj využitý php worker.
Niektoré procesy v rámci stránky alebo redakčného systému sa môžu zacykliť ako aj spomínané cron úlohy a stránka z tohto dôvodu bude zobrazovať chybovú hlášku.
Cez Google analytics je možné si pozrieť vyťaženosť webovej stránky a to na základe analýz návštevnosti webu a užívateľských interakcií ako je správanie návštevníkov na stránke, výkon stránky a podobne.
Chyba 429 môže byť spôsobená aj DDOS útokom. Preto je vhodné využiť službu Cloudflare, ktorá poskytuje rozšírenejší pohľad ako je napríklad služba Google analytics. V rámci záznamov v službe clouflare sú viditeľné logy ako kto a z akej IP adresy/krajiny sa na stránku pripájal. Cloudflare pomáha v tom, že ak si nastavíte ich DNS a budete mať proxované DNS, tak Vám odfiltruje nelegitímne požiadavky a v rámci našich záznamov sa zobrazujú už legitímne záznamy, čo uľahčuje prácu s access logmi.